05. קצבת שירותים רפואיים מיוחדים

מהי הקצבה ומתי תובעים אותה?

זו תביעה שמיועדת לנשים עד גיל 62 ולגברים עד גיל 67, (לאחר גילאים אלו, התביעה הנכונה היא תביעת חוק סיעוד).תביעה לקבלת קצבת שירותים רפואיים מיוחדים, מוגשת בעקבות מחלה, תאונה או ריבוי מחלות רפואיות, אשר מגבילות בתפקוד היומיומי.

קיימים 2 סוגי מבחנים שנדרשים לעבור – ADL ו- IADL

ADL

מבחנים שכוללים: ניידות , הלבשה, רחצה, אכילה, היגיינה אישית, האם נזקק להשגחה וליווי

IADL

האם אתה מכין את האוכל לבד? האם אתה מפעיל מכשירי בית, כמו תנור, מכונת כביסה, האם אתה מתפעל את הבית , האם אתה עצמאי בנטילת התרופות, האם עצמאי בקניות? בתכנון? ברכישה? בתשלום, האם אתה זקוק לעזרת הזלת בתשלומי למוסדות ועוד

הי, אני עורך דין נדב קימל

אני מתמחה בנזיקין ובייצוג לקוחות במימוש זכויות רפואיות על כל הרבדים, מתן ייעוץ משפטי, ליווי לועדות רפואיות, בתי משפט והליכים משפטיים.

למשרדי ניסיון עשיר בתחומים השונים של מימוש זכויות רפואיות ואנו מסייעים למצות את מלוא הזכויות של לקוחותינו בצורה המקצועית והמקיפה ביותר מול הביטוח הלאומי ו/או חברות הביטוח הפרטיות.

משרדי מלווה על ידי צוות בכיר של רופאים מומחים ורואי חשבון, המסייעים  בכל תביעה להגיע למיצוי מלא של הזכויות בלי להשמיט אף פרט.

מרגע שבחרתם בי, אנחנו יוצאים למסע משותף בו אני מתאם ציפיות מולכם באופן מלא, מלווה ונוכח לאורך כל הדרך. כשאתם איתי, אתם לא מטורטרים, אני מסיר מכם את ההתעסקות בבירוקרטיה המורכבת מול הגופים השונים.

למה לעבוד עם עו"ד כדי לתבוע שירותים רפואיים מיוחדים?

בעבודה עם עו"ד נדב קימל:

- תעברו שיחות הכנה והדרכה לקראת המבחנים ADL IADL,

- תקבלו חומרי עזר לקראת המבחנים

- ותקבלו ליווי מלא לועדות הרפואיות

ידע נסיון עשיר של למעלה מ-13 שנים יאפשרו לכם להגיע הרבה יותר מוכנים למבחנים

המיומנות העשירה של עורך דין נדב קימל תאפשר לכם להבין בדיוק מדוע אתם נזקקים לתביעה זו.

בועדות לשירותים מיוחדים נבדקים מספר פרמטרים בהיבטים רפואיים, כגון: מגבלות וקושי להתנהלות עצמאית ביום יום.

אמנם תביעה לקבלת קצבת שירותים מיוחדים חופפת לתהליך הנדרש על מנת לקבל קצבת סיעוד, בהקשר של מבחני הזכאות, אך ישנה חשיבות לנוכחותו של עורך דין מנוסה בועדה הרפואית, ומול המומחה של ביטוח לאומיאשר בוחן מלבד מהו הקושי התפקודי להתנהלות עצמאית מבחינה רפואית ביום יום, גם את ההתנהלות השוטפת מול מוסדות רשויות, בנקים.