13. ייפוי כח מתמשך

מהו יפוי כח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הינו כלי משפטי המאפשר לכל אדם אשר בחוק יוגדר כ "ממנה" לשמור על זכויותיו ולהבטיח את עתידו ועצמאותו. החוק קובע כי ניתן לעשות צוואה אשר תוקפה יכנס לתקוף לאחר לכתו של מבקש עשיית הצוואה לעולם הבא. ייפוי כוח מתמשך הינו בעצם מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18) לקבוע היום על ידי מי ינוהלו ענייניו בעתיד כאשר הוא עצמו כבר לא יוכל לעשות זאת לאור בעיות רפואיות שונות

חשוב להכיר את התהליך

במצב בו אנו מסוגלים לקבל החלטות ולבצען כיום ללא כל סיוע או תלות, אנו רשאים לקבוע מבעוד מועד ולבחור בעצמנו מי ינהל ויטפל בעניינו כאשר המצב ישתנה לרעה זאת בשל מצבים רפואיים בלתי צפויים כגון מחלות קשות, לדוגמא מגפת הקורונה שחווינו, תאונות מכל סוג, ירידה תפקודית בשלבי ההזדקנות או בעיות נפשיות אשר עלולות לגרום למוגבלות ביכולות התפקוד שלנו.
על מנת לפתור שאלות סבוכות אשר עלולות לצוף בעתיד, הממנה רשאי לקבוע כבר היום מי יוסמך יהיה לפעול בשמו כאשר הוא עצמו לא יוכל לעשות כן לאור מצב רפואי.
חשוב לציין כי הממנה רשאי למנות יותר מאדם אחד לצורך כך, וכי לרוב הממנה מבקש למנות את צאצאיו הקרובים ביותר כממונים.
הממנה הוא שמחליט על מה יחול ייפוי הכוח המתמשך, כלומר, האם על כל ענייניו האישיים או חלקם, היבטים רפואיים כגון האם אדם מעוניין להיות מחובר למכונת הנשמה, בנושאי רכוש שונים וכיו"ב או שייפוי הכוח המתמשך יחול רק על חלקם.


ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי אשר מסייע הלכה למעשה לקבוע לעצמנו ובעצמנו איך ומי ינהל את רכושנו ועתידנו עבורנו.

צוות המשרד עומד לשרותכם בכל שאלה וישמח לסייע גם לכם לקבוע את עתידכם בצורה מהירה ומקצועית.

הי, אני עורך דין נדב קימל

אני מתמחה בנזיקין ובייצוג לקוחות במימוש זכויות רפואיות על כל הרבדים, מתן ייעוץ משפטי, ליווי לועדות רפואיות, בתי משפט והליכים משפטיים.

למשרדי ניסיון עשיר בתחומים השונים של מימוש זכויות רפואיות ואנו מסייעים למצות את מלוא הזכויות של לקוחותינו בצורה המקצועית והמקיפה ביותר מול הביטוח הלאומי ו/או חברות הביטוח הפרטיות.

משרדי מלווה על ידי צוות בכיר של רופאים מומחים ורואי חשבון, המסייעים  בכל תביעה להגיע למיצוי מלא של הזכויות בלי להשמיט אף פרט.

מרגע שבחרתם בי, אנחנו יוצאים למסע משותף בו אני מתאם ציפיות מולכם באופן מלא, מלווה ונוכח לאורך כל הדרך. כשאתם איתי, אתם לא מטורטרים, אני מסיר מכם את ההתעסקות בבירוקרטיה המורכבת מול הגופים השונים.

כמה אתם באמת יכולים לחסוך?

 

הנה דוגמא קלילה:

מאיר בן 81 בעל פנסיה תקציבית גבוהה מאד נדרש לשלם מס הכנסה חודשי של כ – 3,500 ₪.
תביעה לפטור שהוגשה בראשית 2021, אושרה ע"י ועדות ביטוח הלאומי משנת 2016, וכך מאיר צפוי לקבל החזרים רטרו משנת 2016 של כ – 250,000 ₪
ומשנת 2022, כבר לא לשלם יותר מס הכנסה, לכל החיים.

רק בחצי שנה האחרונה זכיתי בתביעות עבור לקוחותיי בסכומים כוללים של מעל מליון ש"ח בפטור ממס הכנסה.