12. אפוטרופסות

מהי אפוטרופסות ומתי משתמשים בה?

אפוטרופסות הוא כלי משפטי שנותן מענה במקרים בהם קרוב משפחה אינו יכול לקבל החלטות בכוחות עצמו, בעקבות מצב רפואי.

במקרה של אופטרופסות (להבדיל מיפוי כח מתמשך) המשפחה היא זו שמסדירה את מעמדה המשפטי אל מול בית משפט לענייני משפחה וזאת על מנת לפעול מול הרשויות בענייני החוסה שלא יכול עוד לדאוג לעצמו.כ
כאשר אדם אינו יכול עוד לנהל את ענייניו בעקבות מצב רפואי פתאומי או לאור מחלה, לא ניתן עוד להגיש עבורו יפויי כוח מתמשך אך ניתן להגיש עבורו בקשה לבית המשפט לענייני משפחה לקבלת מינוי אפוטרופסות.

האם ישנה עלות? ומהי?

חשוב לציין כי ניתן להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס על הגוף, על הרכוש או כמובן – גם וגם.

חשוב לדעת כי קבלת מינוי אפוטרופוס על רכוש תדרוש אחת לשנה להגיש לבית המשפט דוח (פרטה) חתום ע"י רו"ח.

הליך הגשת בקשה למינוי אפוטרופוס כרוכה בתשלום אגרה בסך 491 ₪ (נכון לשנת 2022), במקרים דחופים ניתן להגיש ללא תשלום אגרה ולקבל מינוי למספר חודשים בודדים. למי שאין ביכולתו לשלם את האגרה, ניתן לפנות לבית המשפט ולהגיש בקשה לפטור מתשלום אגרה.

הי, אני עורך דין נדב קימל

אני מתמחה בנזיקין ובייצוג לקוחות במימוש זכויות רפואיות על כל הרבדים, מתן ייעוץ משפטי, ליווי לועדות רפואיות, בתי משפט והליכים משפטיים.

למשרדי ניסיון עשיר בתחומים השונים של מימוש זכויות רפואיות ואנו מסייעים למצות את מלוא הזכויות של לקוחותינו בצורה המקצועית והמקיפה ביותר מול הביטוח הלאומי ו/או חברות הביטוח הפרטיות.

משרדי מלווה על ידי צוות בכיר של רופאים מומחים ורואי חשבון, המסייעים  בכל תביעה להגיע למיצוי מלא של הזכויות בלי להשמיט אף פרט.

מרגע שבחרתם בי, אנחנו יוצאים למסע משותף בו אני מתאם ציפיות מולכם באופן מלא, מלווה ונוכח לאורך כל הדרך. כשאתם איתי, אתם לא מטורטרים, אני מסיר מכם את ההתעסקות בבירוקרטיה המורכבת מול הגופים השונים.