04. נכות כללית

מהי תביעת נכות כללית ומתי מגישים כזו?

נכות כללית מיועדת לאנשים שבעקבות בעיות רפואיות או בעיה ספציפית איבדו את כושר העבודה באופן חלקי או מלא.

נכות כללית הינו חוק סוציאלי, כלומר גובה הקצבאות אינו מושפע מסיווג מגדרי או מגיל.

בנכות כללית, נבחנים שני הבטים – רפואיים ותפקודיים.


אם אתם סובלים מנכות גופנית, שכלית או נפשית ויכולת ההשתכרות שלכם נפגעה ב-50% ומעלה, כדאי לכם להגיש תביעה עבור קצבת נכות.

תביעה עבור קצבת נכות משיגים עם עורך דין, לא לבד

קיימות 3 דרכים לקבלת קצבת נכות כללית:

 

דרך ראשונה
לאסוף את כל המסמכים בעצמך, להגיש אותם לגורמים הרלוונטים לבד, להשתתף בוועדות ללא ליווי ולערער במידת הצורך לבד.

 

דרך שנייה

לפנות לחברה גדולה שמתעסקת בזכויות רפואיות, שם יבקשו ממך לאסוף את המסמכים לבד ולהגיש להם אותם. להשתתף בוועדות בעצמך  (כי הם לא עורכי דין), ולהגיש ערעור באופן עצמאי במידת הצורך.

שתי הדרכים הללו מאתגרות וקשות ליישום כיוון שאתם נזקקים בהן לידע מקדים ולהתמחות מקצועית. הרי אם הייתם יכולים לעשות את זה לבד, כמו שצריך כבר מזמן הייתם עושים את זה, אך מדובר בתהליך מורכב ואף מתיש.

לשם כך ייצרנו עבורכם דרך שלישית, קלה יותר ומסודרת יותר. אתם יכולים להגיש את התביעה שלכם בעזרת עורך דין נדב קימל.

 

דרך שלישית

נדב קימל ילווה אתכם ליווי מלא לאורך כל התהליך, החל מאיסוף כל המסמכים הנדרשים במקומכם, יגיש אותם במקומכם, ייצג אתכם בוועדות השונות ואף יערער על ההחלטות בשבילכם במידת הצורך.

הי, אני עורך דין נדב קימל

אני מתמחה בנזיקין ובייצוג לקוחות במימוש זכויות רפואיות על כל הרבדים, מתן ייעוץ משפטי, ליווי לועדות רפואיות, בתי משפט והליכים משפטיים.

למשרדי ניסיון עשיר בתחומים השונים של מימוש זכויות רפואיות ואנו מסייעים למצות את מלוא הזכויות של לקוחותינו בצורה המקצועית והמקיפה ביותר מול הביטוח הלאומי ו/או חברות הביטוח הפרטיות.

משרדי מלווה על ידי צוות בכיר של רופאים מומחים ורואי חשבון, המסייעים  בכל תביעה להגיע למיצוי מלא של הזכויות בלי להשמיט אף פרט.

מרגע שבחרתם בי, אנחנו יוצאים למסע משותף בו אני מתאם ציפיות מולכם באופן מלא, מלווה ונוכח לאורך כל הדרך. כשאתם איתי, אתם לא מטורטרים, אני מסיר מכם את ההתעסקות בבירוקרטיה המורכבת מול הגופים השונים.

5 שלבים לקבלת קצבת נכות כללית:

 

שלב ראשון – פקיד התביעות בסניף בודק את התביעה.

שלב שני – רופא הביטוח הלאומי בודק את התביעה.
לאחר שיש בידינו את כל המסמכים הנדרשים, נקבל הזמנה להופיע בפני הוועדה הרפואית.
חשוב לדעת! ועדה רפואית מורכבת מרופא אחד המתמחה בתחום רפואי מסוים, ולכן, אם יש כמה ליקויים רפואיים, ייתכן שנופיע בפני מספר ועדות.
שלב שלישי – בדיקה בוועדה הרפואית.
חשוב לדעת! חברי הוועדה הרפואית עשויים לעצור את הדיון בתביעה ולבקש בדיקות רפואיות או מסמכים רפואיים נוספים בהתאם לצורך. לרופא בוועדה אין סמכות לדון בטיפול רפואי שהתובע נזקק לו, אלא לקבוע את אחוזי הנכות בלבד.

שלב רביעי – קבלת החלטה בתביעה.
התביעה חוזרת לפקיד התביעות במחלקת נכות

כפי שניתן לראות, התהליך אורך ומורכב ולכן מומלץ לפנות לעו"ד שמתמחה בתביעות מול הביטוח הלאומי, בעל ניסיון מקצועי וידע מתאים.
שלב חמישי – קבלת קצבת הנכות כללית.
כפי שניתן לראות, התהליך ארוך ומורכב ולכן מומלץ לפנות לעו"ד שמתמחה בתביעות מול הביטוח הלאומי, בעל ניסיון מקצועי וידע מתאים.